• 0 (286) 243 06 66
  • info@thdsoft.com.tr

ULUSLARARASI TÜRK KÜLTÜRÜ VE MEDENİYETİ KONGRESİ

Değerli Araştırmacılar, 

Türk Ocakları Balıkesir şubesi ve Balıkesir Üniversitesi’nin işbirliği ile 5-8 Eylül 2018 tarihleri arasında, Türk Milletinin kültür sahası içerisindeki birikimlerini akademik bakış açısıyla gözden geçirmek ve ortak geleceğimize ışık tutmak amacıyla Türk Dünyası’nın farklı bölgelerinden araştırmacıların davet edileceği Uluslararası Türk Kültürü ve Medeniyeti Kongresi düzenlenmiştir.

Sosyal Bilimler alanındaki disiplinlerden bildirilerin kabul edileceği bu kongrede, bilim adamları, alanlarında uzman kişilerin ve farklı konumlardaki öncülerin bir araya getirilmesi öngörülmektedir. Kongre sürecinde sunumların yanı sıra çağrılı konuşmacıların katılacağı panel ve konferanslar; katılımcılar için konser, sergi ve gezi gibi kültürel faaliyetler düzenlenecektir. Ayrıca katılımcıların Kuvay-i Milliye şehri Balıkesir’in tarihi, kültürel, coğrafi ve turistik zenginliklerinden yararlanabilecekleri etkinlikler de planlanmıştır.

Kongrede kabul edilen bildirilerin tam metinleri hakem süreci tamamlandıktan sonra kongreyi takip eden süreçte anlaşmalı ulusal hakemli dergiler ve uluslararası alan indeksli dergilerde yayınlanacaktır.

Kongremizin dünyanın esenlik ve barışı için Türk Milleti’nin “dilde, fikirde, işte birlik” ilkesi etrafında birlik ve bütünlüğüne katkıda bulunması umuduyla destek ve katkılarınızı bekliyoruz.

Düzenleme Kurulu Adına 
Dr. Ahmet UYSAL

ULUSLARARASI TÜRK KÜLTÜRÜ VE MEDENİYETİ KONGRESİ | 05 - 08 Eylül 2018 / BURHANİYE / BALIKESİR

Başlama Tarihi 05 Eylül 2018
Bitiş Tarihi 08 Eylül 2018
Bildiri Dilleri TÜRKÇE VE İNGİLİZCE
Kongre Sahibi BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ VE TÜRK OCAKLARI BALIKESİR ŞUBESİ
Kongre Organizatörü BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ VE TÜRK OCAKLARI BALIKESİR ŞUBESİ
Kongre Yeri BURHANİYE / BALIKESİR
Kongre Web Sitesi Url Tıklayınız
Kongre Alanı Sosyal Bilimler
18 Nisan 2018 12:06 / 591 defa okundu