• 0 (286) 243 06 66
  • info@thdsoft.com.tr

1. Uluslararası Biyoçeşitlilik Araştırmaları Sempozyumu

Değerli Katılımcılar
 

   Biyoçeşitlilik, gezegenimizin en hayati ve karmaşık özelliğidir ve gelecek nesiller için sürdürülebilir ve korunmalıdır. Biyolojik kaynaklar ve çeşitlilik, insanlığın ekonomik ve sosyal gelişimi için hayati önem taşımaktadır. Bu bilinçle Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Araştırmaları Sempozyumu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü tarafından düzenlenmektedir. Sempozyumun çok çeşitli bilimsel araştırmaları kapsayacağı planlanmaktadır. Önde gelen bilim adamlarını, akademisyenleri, kurumsal ve hükümet temsilcilerini yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde bir araya getirecek ve araştırmacılar arasında bilgi alışverişi için önemli bir kanal sağlayacaktır.


   Türkiye'nin kuzey batısında bulunan Çanakkale, doğal ihtişamları, kültürel mirası ve efsaneleriyle dünya tarihinde önemli bir rol oynamıştır. Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan bir boğaz, Bozcaada (Tenedos) ve Gökçeada (Imbros), Truva, Assos, İskenderiye Troas, Apollo Smintheus, Parion, Gelibolu ve birçok tarihi varlıkları ve doğallığı birleştiren birçok uygarlığın merkezidir. güzellikleri. Türkiye'nin zengin cennet köşesi olan zengin flora ve fauna çeşitliliği ile Kazdağı (İda Dağı), doğal güzelliği ile birçok efsaneye konu olmuştur.
 

   Her adımda tarih ve doğal güzellikleriyle yüz yüze geleceğiniz Çanakkale'de 2-4 Mayıs 2019'da sizi görmeyi dört gözle bekliyoruz.

Organizasyon Komitesi

1. Uluslararası Biyoçeşitlilik Araştırmaları Sempozyumu | 02 - 04 Mayıs 2019 / Çanakkale

Başlama Tarihi 02 Mayıs 2019
Bitiş Tarihi 04 Mayıs 2019
Bildiri Dilleri Türkçe veya İngilizce
Kongre Sahibi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Kongre Organizatörü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi / Fen-Edebiyat Fakültesi / Biyoloji Bölümü
Kongre Yeri Çanakkale
Kongre Web Sitesi Url Tıklayınız
Bildiri Kabul Sistemi Url Tıklayınız
Kongre Alanı Biyoloji
21 Ekim 2018 21:16 / 1.013 defa okundu