• 0 (286) 243 06 66
  • info@thdsoft.com.tr

IX. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu

“Türkçe ağzımda annemin sütüdür.
Türkçe; ağzımızda, anamızın dili gibi helâl ve güzel olmalıdır.”


Değerli Bilim İnsanları,

IX. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu, İnönü Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümü ve İnönü TÖMER tarafından 02-04 Kasım 2017 tarihleri arasında Malatya’da düzenlenecektir.

Ülkemizin köklü üniversiteleri arasında yer alan İnönü Üniversitesi, yarım asra yaklaşan geçmişiyle günümüze ışık tutmaya ve eğitim-öğretim hayatına hizmet etmeye devam etmektedir. Yüzlerce sanatçı, siyasetçi, bilim insanı yetiştirmek suretiyle ülkemizin ilerleme yolundaki entelektüel birikimine katkısı büyük olan Malatya’da ve Türkiye’nin saygın üniversiteleri arasında yer alan İnönü Üniversitesinde Dünya Dili Türkçe Sempozyumu’nu düzenleyecek olmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Gelişen ve değişen dünya, dilin önemini her alanda ve her geçen gün daha fazla ortaya koymakta; bir milletin varlığının, ancak ve ancak kendi lisanı ile devam edebileceğini göstermektedir. Wittgenstein’ın “Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır.” cümlesinde dediği gibi bizler de dilimizin sınırlarının, öz benliğimizin sınırları olduğunu unutmamalıyız. 

IX. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu ile Türkçenin eğitim-öğretimine, gelişimine katkı sağlayan bilim insanlarının bir araya gelerek akademik çalışmaların paylaşılacağı bir ortam amaçlanmaktadır.

Siz saygıdeğer bilim insanlarını şehrimiz, üniversitemiz ve sempozyumumuzda ağırlamak, bizleri onurlandıracaktır.

Saygılarımızla.

IX. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu | 02 - 04 Kasım 2017 / Malatya

Başlama Tarihi 02 Kasım 2017
Bitiş Tarihi 04 Kasım 2017
Bildiri Dilleri Türkçe
Kongre Sahibi İnönü Üniversitesi
Kongre Organizatörü İnönü Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümü ve İnönü TÖMER
Kongre Yeri Malatya
Kongre Web Sitesi Url Tıklayınız
Bildiri Kabul Sistemi Url Tıklayınız
Kongre Alanı Dilbilim
08 Haziran 2017 13:41 / 2.732 defa okundu